Majstrovstvá Slovenska v atletike

10.07.2024

Ako každý rok tak aj tento sme sa s nadšením pripravovali na našu najobľúbenejšiu súťaž atletiku. V organizácii nastala zmena a mestom usporiadania sa stala Banská Bystrica v termíne 19. - 20. 6.2024 . Preto už v skorých ranných hodinách sme nastupovali na vlak, avšak žiadna únava nebola badateľná v tvárach iba radostné očakávania. Cesta ubehla pomerne rýchlo a voľné hodiny pred registráciou a ubytovaním sme využili na nákupy a obed. Registrácia prebehla v priateľskej atmosfére a zvítania s kamarátmi pokračovali do večera. Vynovený atletický štadión nás lákal zbehnúť strmými schodmi a vyskúšať povrch niekoľkými okruhmi behu. Ráno sa zoradili nie len slovenskí športovci ale aj členovia výprav z Maďarska, Poľska a Česka. Bola to najpočetnejšia účasť v histórii Špeciálnych olympiád. Po otvorení pokračovala porada trénerov a následne sa rozbehlo kolo súťaži. Priebežne prebiehalo vyhodnocovanie a postupne oťažievali hrude našich športovcov pod váhou cenných kovov. Poslednou disciplínou bola štafeta, na ktorú sme ich prihlásili po vzájomnej dohode a odhodlaní zapojiť sa. Z nej získali František, Marek, Patrik a Simonka úžasné druhé miesto. František v behu na 50m obdržal zlato, na 100m striebro. Marek v behu na 100 m získal bronz a na 200m striebro. Patrik obsadil 8.miesto vo vrhu guľou a bronz v behu na 50m. Simonka vybojovala zlato v skoku do diaľky a bronz v behu na 400m. Marcela obsadila fantastické prvé miesto vo vrhu guľou, čím prekonala svoj post striebornej medailistky z pred dvoch rokov a čestné štvrté miesto v behu na 50m. Alexandra získala bronz v skoku z miesta a piate miesto v behu na 50m.

Sme nesmierne hrdí za húževnatosť a chuť s akou nastupovali na štarty a bojovnosť ktorú preukázali .

Ďakujeme Špeciálnym olympiádam za ústretovosť i výbornú organizáciu a samozrejme všetkým kolegom za pomoc s prípravami.